Nápověda

Výlety a místa

Snažíme se najít zapadlé kouty naší krajiny, které nabízí krásné prostředí a zajímavé prvky, které nejsou přelidněné a znají je jen místní obyvatelé přilehlých vesnic. Projíždíme a vyhledáváme místa na doporučení přátel, uživatelů a dle zkoumání map, ty která nás zaujmou vyfotíme, zdokumentujeme, užijeme si v nich náš volný čas a poté je představíme vám zde na portálu Krásy Kraje. I naši uživatelé mohou sdílet své znalosti o zajímavých místech s námi na tomto portálu prostřednictvím registrace uživatelského účtu. Tato místa poté kontrolujeme, případně i navštívíme a zveřejníme s fotkami samotných uživatelů, či našimi vlastními.

Poklady, hádanky a rébusy

Na místa, která navštívíme a která na nás působí jedinečností a neobvyklým půvabem ukryjeme poklad, ke kterému vymýšlíme příběh a cestu, kterou musí návštěvníci absolvovat k jeho nalezení. Obohacujeme celý příběh hádankami a rébusy, které musí návštěvník vyřešit, pro získání nápovědy k nalezení pokladu. Veškerá tato místa označujeme jako ověřená a jsou zaručeně plná dobrodružství

Uživatelé, kteří objeví místo, o kterém si myslí, že je vhodné k umístění na portál, mohou vytvořit své vlastní poklady, hádanky a rébusy. Tato místa, která nám uživatelé zašlou zkontrolujeme nejdříve osobně, zda-li je vše v souladu s cílem portálu Krásy Kraje a poté případně zveřejníme jako místo ověřené s uživatelem v hlavní roli objevitele.

Ověřená místa

Ověřená místa jsou unikátní objevy kousků krajin, které zůstávají lidským očím většinou skrytá. Tyto lokace vybíráme na základě jedinečných prvků, která nabízejí a působí na nás nevídanou atmosférou. K těmto místům vymýšlíme příběhy, hádanky a dobrodružné cesty, které vedou k pokladu. Tento poklad obsahuje speciální kód, který uživatelé mohou vyplnit zde na portálu k potvrzení navštívení a splnění cesty u daného místa.

Dokumentace a galerie

Veškerá místa, která navštívíme důkladně vyfotíme a z těch nejlepších fotografií vytvoříme galerii, kterou poté zveřejníme spolu s podrobnostmi o místě, které jsme objevili. Uživatelé mohou přispívat svými vlastními fotografiemi a přidávat je do galerie jakéhokoliv místa, které navštívili.

Pro nahrávání vlastních fotografií uživateli platí tato pravidla:

 • Rozlišení fotografie nejméně 1920x1080
 • Velikost souboru fotografie max. 10 MB

Přispívání uživatelů

Samotní uživatelé mají možnost vložit své objevy do portálu Krásy Kraje a prozradit tím dalším uživatelům podrobnosti o místech, které našli a rádi by se s nimi podělili s ostatními. Tato místa jsou označená jako doporučená. Od ověřených se liší pouze v absenci pokladu a příběhu s cestou a rébusy. Nicméně Geocaching byl naší inspirací a i tato místa mohou obsahovat skryté kešky, které kačeři zcela jistě uloví.

Uživatelé, kteří ke svým objevům vytvoří i příběh a ukryjí poklad, mohou zažádat o ověření místa, které chtějí zveřejnit. Pokud vše dopadne dobře, jejich příběh a ukrytý poklad bude odpovídat pravidlům a cílům portálu Krásy Kraje, bude toto místo zveřejněno jako ověřené spolu s pýchou objevitele.

Pravidla pro zveřejnění doporučené lokality

 • Alespoň 5 fotografií z okolí místa ve vyšším rozlišení, bez rozmazání a v dobré kvalitě
 • Fotografie musí napovědět (ale neprozradit vše). Záběry bez informační hodnoty nejsou povolené
 • Podrobný popis místa, jeho okolí a zajímavých prvků
 • Přesné GPS souřadnice hlavního bodu místa
 • Popis by měl obsahovat informace o nejbližší dostupnosti obchodníků, pohostinství a rekreačních zařízení. Subjektivní doporučení podniků je povoleno

Pravidla pro schválení ověření lokality

 • Kvalitní, smysluplný a vyřešitelný příběh s cestou a pokladem
 • Unikátní a nevídané místo
 • Mizivá návštěvnost náhodných lidí
 • (Podrobný) Návod na vyřešení celého příběhu
 • Neinvazivní ukrytí pokladu (a stejná další pravidla jako při geocachingu)